Spider Solitaire

Kim Spider solitaire'ı bilmez ki? Bu oyun dünya genelinde yaygın bir şekilde büyük bir hayran kitlesine sahip. Gençlerden yetişkinlere, çok azı bu solitaire oyununu oynamamayı tercih eder. Oyunu kazanmanın anahtarı sabırdır. Ancak, oyunun en yüksek puanlarına ulaşmanın en iyi yolu için bilmeniz gereken başka şeyler de var. Aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

Spider Solitaire'ı Tanıma

Spider ya da Örümcek, birçok solitaire oyununun versiyonlarından biridir. Oyunun ana amacı, kraldan asa kadar olan bir sıra oluşturmaktır ve bunu yaparken kralın üstte olduğu bir yığın oluşturmalısınız. Başka bir deyişle, bu oyun, bir takımın 13 kartını bir araya getirmenizi gerektirir.

Spider solitaire, 2 desteden oluşur. Dolayısıyla, bir oyun için toplam kart sayınız 104'tür. Bir standart deste de 4 takım olduğundan, bu oyunu kazanmak ve sonlandırmak için 8 takımı bir araya getirmeniz gerekecek. Oyuna verilen " Spider " adı, bu takım sayılarına dayanmaktadır.

Spider Solitaire Nasıl Oynanır?

Bu Spider solitaire oyununu ilk açtığınızda, her biri 5 karttan oluşan 10 yığın kart verilecektir. Her bir yığının dört kartı yüzü aşağı, üst kartları ise açık ve yüz yukarı olacak şekilde ayarlanır. Bu açık kartlar, altındaki tüm açık kartlarla birlikte yükselen sıra ve takımda hareket ettirilebilir.

Açık kartların sırasını bozabilirsiniz. Örneğin, 3, 4, 5 ve 6'dan oluşan bir kart yığınız varsa, ihtiyaç duyarsanız 5'ten 3'e kadar olan kartları birim olarak diğer yığınlara taşıyabilirsiniz. Ancak, 3, 4 ve 5'i çıkarmadan 6'yı taşıyamazsınız. 6'dan 3'e kadar olan tüm açık kartları kaldırmak isterseniz, yüzü aşağı kart otomatik olarak açılacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Taşınabilir kartlar, farklı takım veya renkler olmasına rağmen, kullanılabilir alan veya alt birimdeki daha yüksek rütbeli kartlara yerleştirilebilir. Örneğin, alt kart olarak J olan bir kart biriminiz varsa, birimini herhangi bir kız kartına taşıyabilirsiniz. Bununla birlikte, kral yalnızca kullanılabilir alana taşınabilir. Daha fazla taşıma olanağı olmadığında, başka bir dizi on açık kartla başa çıkabilirsiniz. Bunun için, ancak tüm kullanılabilir alanları doldurmanız gerekmektedir. Oyunun hızla tıkanmasını önlemek için mümkünse aynı takımdaki kartları bir araya getirmeye çalışın.

Spider Solitaire Çeşitleri

Spider solitaire, kolaydan zora kadar değişen zorluk seviyelerine sahiptir. Oyunu ne kadar yüksek bir seviyede oynarsanız, o kadar çok puan kazanabilirsiniz. Kolay seviyede, tüm kartlar maça olarak kullanılır. Orta seviyede, iki takım (maça ve kupa) kullanılır. Diğer yandan, en zor seviyede, oyun iki desteden dört takımı içerir.

Bu oyunu oynarken zamanı unutabilirsiniz. Oyunda net bir hedef olduğu için, herkes kolayca heyecana katılabilir. Ancak, Spider solitaire'ın en iyi zorluğunu bulmak için en zor seviyesine gitmelisiniz.

Back to Top