Freecell Solitaire

Freecell Solitaire, kart oyunu severler için en popüler kart oyunlarından biridir. Bu oyun, Microsoft PC veya bilgisayarlarda kolayca bulunabilir. Hatta, bu oyun 1995'ten beri Windows işletim sistemi içinde paketlenmiştir. Oyunun detaylarına aşağıdan bakalım.

Freecell Solitaire Hakkında

Freecell Solitaire, tek kişilik veya pasiyans olarak oynanabilen bir kart oyunudur. Oyun, 52 kartlık bir deste kullanmaktadır. Kart oyununun öğeleri arasında dört açık hücre, yedi açık deste, bir kapalı destede bulunmaktadır. Oyuncu, bir kart çekme versiyonu olan "bir kart çekme" veya "üç kart çekme" seçeneğini seçebilir. Aynı temel kurala sahip birkaç farklı varyasyon bulunmaktadır. Bu oyun, 1995 yılından günümüze kadar Windows işletim sistemi içinde paketlenmiştir.

Freecell Solitaire Nasıl Oynanır?

Freecell Solitaire kart oyununu oynamak için yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. İlk olarak, yedi deste üzerindeki açık kartları kontrol edin. Sadece sayıları azalan bir kartı hareket ettirebilirsiniz. Örneğin, 7-kalp kartı ve 8-karo kartı görürseniz, 7-kalp kartını 8-karo kartına taşıyabilirsiniz. İkinci olarak, açık destelerde alabileceğiniz başka kart kalmadığında, yeni kartlar açmak için kapalı kart destesine tıklayabilirsiniz. Bir kart çekme yöntemini seçerseniz bir kart açacak, üç kart çekme yöntemini seçerseniz üç kart açacaksınız. Üçüncü olarak, ilk adıma dayalı olarak tablolar oluştururken, kartları boş destelere nasıl sıralayacağınızı da düşünebilirsiniz. As kartlarından başlayarak, 2, 3, 4'e kadar sıralamaya başlayabilirsiniz. Bu adımda, kartları aynı sembole göre sıralamanız gerekmektedir.

Freecell Solitaire'de Kazanma ve Kaybetme

Peki, Freecell kart oyununu ne zaman kazanıp ne zaman kaybedersiniz? Oyunu kazanırsınız eğer tüm kartları 4 boş deste arasında sıralayabilirseniz. Aynı zamanda, tüm kapalı kart destesini açıp 7 deste üzerindeki kartları da sıralarsınız. 7 destedeki ve kapalı kart destesindeki kartlar boş olduğunda, çünkü hepsi 4 kart destesine sıralandığından hoş bir son göreceksiniz. Diğer yandan, eğer daha fazla hareket edemezseniz kaybedersiniz. Mümkün olduğunca yüksek bir puan elde ederek ve mümkün olduğunca hızlı hareket ederek kazanmaya çalışabilirsiniz.

Back to Top