Piramit Solitaire

Birçok kart oyununu oynayabilirsiniz ve bunlardan biri de Piramit Solitaire'dir. Bu, Freecell Solitaire gibi oynaması keyifli bir kart oyunudur. Farkı, masayı veya desteği düz bir çizgi yerine bir piramit haline getirmeniz gerektiğidir. Bu kart oyununu oynamadan önce aşağıdaki ayrıntıları okuyun.

Piramit Solitaire Hakkında

Piramit Solitaire, oyuncunun 28 karttan bir piramit oluşturduğu bir kart oyunudur. Amacı, piramitten tüm kartları kaldırmaktır. Kartları kaldırmak için, toplamı 13 olan bir kart çiftini kaldırarak yapılır. Örneğin, 8 kupa kartı ve 5 kupa kartı gibi, toplamı 13 olan kartları kaldırabilirsiniz. Eğer piramitte kaldırılacak kart yoksa, kapalı kart destesinden bir kart açabilir ve eşleşmeyi bulabilirsiniz.

Piramit Solitaire Nasıl Oynanır?

Bu kart oyunu, standart 52 kartlık deste kullanır. Kartları karıştırdıktan sonra, kartlardan bir piramit oluşturabilirsiniz. Bir kartı piramidin tepesi olarak açarak başlayın. Daha sonra, ilk kartın altına iki kart daha açın ve bu şekilde devam edin, tüm kartlar görünene kadar. Piramit sadece 28 kart kullanır. Geri kalan kartları kapalı duruma getirin çünkü hala onları kullanacaksınız. İkinci olarak, ilk sıradaki değeri 13 olan kart çiftini bulun. Üçüncü olarak, kartları kaldırın ve aynı değere sahip diğer kartları bulun ve tüm kartlar kaldırılıncaya kadar bu işlemi tekrarlayın. Eğer piramitte kart bulamazsanız, kapalı kart destesinden kalan kartları açın.

Piramit Solitaire Kuralları

Piramit Solitaire'yi oynamadan önce kuralı anlamanız gerekir. Kurallar kartların değeriyle ilgilidir. Kartlardaki sayı, kartın değeridir. Peki, AS, Kral, Kız ve Vale gibi belirli bir kartın değeri nasıldır? AS'ın değeri 1'dir, Kız'ın değeri 11 ve Kraliçe'nin değeri 12'dir. Kral kartının değeri 13'tür. Ayrıca, kapalı kart destesini açarsanız ve değeri 13 olan bir kart çifti bulursanız, bunları da kaldırabilirsiniz. Yalnızca açık kartları kaldırabilirsiniz. Kartlar başka kartlar tarafından kapalıysa, bu, eşleşmeyi bulduğunuzda bile henüz onları kaldıramayacağınız anlamına gelir.

Piramit Solitaire'da Kazanma Yolu

Oyunu kazanmak için, piramit pasiansı kart oyunundan ve kapalı kart destesinden tüm kartları kaldırmalısınız. Bunu yapabilirseniz, oyunu kazanırsınız. Başka kaldırılacak kart çifti yoksa, oyunu yeniden başlatın ve kaybedersiniz.

Back to Top